www.eprace.edu.pl » selection-check » Podsumowanie

Podsumowanie

Prace nad systemem Selection Check zostały rozpoczęte na początku roku 2005 i trwały półtora roku. Latem roku 2006 została wdrożona pierwsza działająca wersja systemu w zakładzie firmy Walczak (www.walczakparkiety.pl). Do tej pory została zaadaptowana jedna skracarka do testów systemu, które wypadły pomyślnie i spełniły podstawowe założenia systemu. W marcu 2007 projekt Selection Check zakwalifikował się do finału konkursu „Best Student Project” organizowanego przez firmę Power Media (www.power.com.pl) i Politechnikę Częstochowską.

Architektura systemu pokazuję, że mimo upływu lat wzorce projektowe zaczerpnięte z oprogramowania systemów Unix'owych nadal dobrzę sprawdzają się w budowie modularnych systemów informatycznych. Są to takie wzorce jak na przykład podział zadań systemu na zbiór mniejszych programów konsolowych lub wymienność interfejsów przy pomocy zastosowania fornt-end'ów.

Ponadto realizacja systemu Selection Check prezentuje sporą liczbę narzędzi dostępnych na zasadach licencji GNU GPL oraz sposobu ich wykorzystania w budowie systemów informatycznych.komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.